Komputery poleasingowe dzielone są na kilka klas, które odzwierciedlają ich stan techniczny i wygląd. Klasyfikacja ta pozwala na łatwiejsze porównanie ofert i wybór odpowiedniego komputera dla danego zastosowania. Oto kilka przykładowych klas komputerów poleasingowych:

  • Klasa A - Komputery te są w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Są one odnowione i wyglądają jak nowe. Często są one objęte gwarancją.

  • Klasa B - Komputery te są w dobrym stanie technicznym, ale mogą mieć nieznaczne oznaki użytkowania, takie jak drobne rysy lub ślady kurzu. Są one również odnowione i mogą być objęte gwarancją.

  • Klasa C - Komputery te są w dobrym stanie technicznym, ale mogą mieć więcej oznak użytkowania niż komputery z klasy B. Mogą mieć również drobne usterki, które nie wpływają na ich działanie. Nie są one objęte gwarancją.

  • Klasa D - Komputery te są w gorszym stanie technicznym i mogą mieć poważniejsze usterki. Są one tańsze niż komputery z wyższych klas, ale wymagają naprawy lub modernizacji.

  • Klasa AS IS - Komputery te są sprzedawane bez gwarancji i mogą mieć różne usterki. Są one tańsze niż komputery z wyższych klas, ale wymagają naprawy lub modernizacji.

Jak widzisz, klasyfikacja komputerów poleasingowych pozwala na łatwiejsze porównanie ofert i wybór odpowiedniego komputera dla danego zastosowania. ważne jest, aby dokładnie przejrzeć specyfikację techniczną oraz uważnie przeczytać opis stanu technicznego i wizualnego, zanim zdecydujesz się na zakup komputera poleasingowego.